Second-hand-riiete kandmine on kujunenud tänapäeval omamoodi trendiks ning kasutatud rõivaid kantakse uhkusega. Miks ei võiks olla samamoodi siis ka mööbliga? Kinnisvarakeskkonna juhtimise ettevõte Stell tõestab, et vana mööblit saab uude kontorisse sobitada väga ägedalt!

Stell kolis eelmise aasta kevadel Tammsaare ärihoonesse, põhjus lihtne – eelmine koht jäi väikeseks. “Laienesime juba tegelikult ka eelmises kontoris. Seal pidime uutele töötajatele kuidagimoodi ruumi juurde tekitama,” sõnas Stelli turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Piret Veski.

OCCO tuli appi

Uutele töötajatele osteti mõned kontorilauad, kuid peagi sai ilmsiks, et kõigi heaolu nimel tuleb siiski suuremale pinnale kolida. Kuna uued lauad olid aga alles äsja tellitud, otsustas Stell need Tammsaare kontoris ära kasutada. Siinkohal tuli ettevõttele abiks OCCO.

“OCCO oli nõus meid aitama – kuna vana mööbel tuli kombineerida uuega, aitasid nad meid erimööbli tellimisel ning mööbliesemete kokku sobitamisel. Kuna me ikkagi kogu vana mööblit ära ei saanud kasutada, siis oli OCCO nõus üle jäänud mööbli ära ostma, et midagi ei jääks niisama seisma,” kirjeldas Veski.

Ühe vana, teise uus!

Peamiselt võeti kaasa haldusosakonna ja teenindusjuhtide töölauad ja loodi neile avatud kontoriala. OCCO aitas tellida ka müra summutavad vildist vaheseinad ning luua uue lahenduse klienditeenindusletile.

Samas tõi Veski välja, et näiteks kööginurk tehti täielikult uueks: “Seal oli tõesti vana ja kole mööbel ning vaatasime, et seda enam parandada ei anna. Kuna meil aga olid toolid olemas, siis saime need kööginurgas ära kasutada.” Disainerid võtsid köögi loomisel arvesse Stelli brändi värvi, halli, ning OCCO aitas taas eritellimusmööbliga. Tulemuseks on Stellile iseloomulik mugav ja hubane kööginurgake.

Kasutatud mööblit ei pea häbenema

Vana ja uue kokku sobitamine ei olnud Veski hinnangul kuigi keeruline. “Ma arvan, et disaineril oli endal ka huvitav, et ei pidanud kõike nullist üles ehitama. Samas oleks muidugi lihtsam, kui saaks ise uue kontori valmis teha,” sõnas Veski. “Siiski tundus meile ebamõistlik korralikku mööblit ära visata. Proovime ka ise ettevõttena jätkusuutlikkuse põhimõtteid järgida.”

“Kui käia second-hand-kohtades riideid ostmas, siis see on tänapäeval juba kuidagi tavaks saanud. Aga uude kontorisse kolides peaks mööbel justkui uus olema. Ma arvan, et on äge, kui suudad kombineerida uut ja vana mööblit. Seda ei pea häbenema,” märkis Veski.