Kuidas kujundatakse üks hubane ja õdus spaa, kus nädalavahetustel lõõgastuda ja energiavarud taas täis laadida? Sellest teavad rääkida sisekujundajad Merlin Tiivel ja Gertruth Alas, kes lõid sisekujunduse Tallinnas asuvale Ring Spaale.
Eesmärk oli luua keskkond, mis oleks mugav, läbimõeldud ning valgusküllane. Arhitektuuriliselt olid eeldused selleks juba loodud klaasfassaadi näol, mis on hoone kahes küljes. Sisekujundajad ammutasid inspiratsiooni lopsakatest vihmametsadest ja naturaalsetest materjalidest. Nii kandusid taimemotiivid ja rohelus nii värvidesse kui detailidesse. Teine oluline lähtepunkt oli ringi motiiv, mis tuleb spaa nimest. See kajastub interjööris dekoratiivsetel viitadel.
Sisekujundajate ülesandeks oli tagada loogiline ja läbimõeldud ruumiplaneering, võttes arvesse, et ühes hoones on koos eri funktsioonidega üksused, nagu spaa- ja saunakeskus, toitlustus, heaoluteenused, majutus, spordikeskus ja -väljakud.
Teise korruse spaa-ala, mis on mõeldud väiksematele seltskondadele, sai luksuslikuma ja külluslikuma ilme ning saunakeskuse kujundamisel lähtusid disainerid sellest, et iga saun saaks endale omamoodi emotsiooniga kujunduse.
Merlini ja Gertruthi jaoks oli see projekt tervikuna senistest spaa- ning ujulakeskkonna töödest kõige suurem ja spetsiifilisem. “Varem oleme avalike hoonetena renoveerinud Viimsi Spa ujula, Aqva Spa saunaoaasi ja hotelli ning eramute basseine ja saunu. Oleme Ringi tellijatele väga tänulikud sellise suure usalduse eest,” sõnab Merlin.
Paras katsumus!
Avaliku spaa kujundamine ei ole lihtne – arvestama peab mitme aspektiga. Neist esimene on ohutus. Spaa põrandad ei tohi olla libedad, aga samas ka mitte liiga karedad, basseinidele ja treppidele on vaja piirdeid ning käiguteed peavad olema märgistatud. Ikka selleks, et tagada külastajate ohutus.
Lisaks peab materjalide valikul arvestama niiskuse, soojuse, soolade ja klooriga – mitmed materjalid ei pea neis tingimustes lihtsalt vastu. Siinkohal läksid paraku mitmed kujunduslikud ideed nõuetega vastuollu ning lõpptulemuses kajastuvaid detaile ja elemente ei olnud disaineritel just lihtne leida.
Siiski jäid mõlemad disainerid tehtud tööga lõpuks rahule ning lemmikelementidena toovad nad välja basseiniala laedetailid, taimevitriini saunaalal, mitmed saunad tervikuna ning kogu teise korruse lõõgatusala. “Lisaks oleme väga rahul keskkonnagraafikaga, mis suhestub hästi kontseptsiooniga ja sündis koostöös disainiagentuuriga Velvet. Samuti eritellimusmööbliga, mille meie jooniste põhjal teostas OCCO,” märgib Gertruth.
OCCOga on sisekujundajad ka varem koostööd teinud, kuid väiksemate projektide raames. Seekord aitas OCCO kogu projekti eelarvestamise, erimööbli valmistamise, lahtise mööbli tarnimise ja projektijuhtimisega. “Suhtlus ja info liikumine sujus ning iga aspekt sai jooksvalt kooskõlastatud. Lisaks aitas nende pakutav lai tootevalik püsida eelarves, mis oli väga oluline,” ütleb Merlin.