Koroonaajal kolisid kõik kontoritöötajad koju töötama ja paljud harjusid sellega niivõrd, et kontorisse enam sageli asja ei teegi. Marsh leidis lahenduse, kuidas ka kontorisse kodune atmosfäär luua – et inimesed sinna tulla tahaks ning end töötades mugavalt tunneks.

Marshi büroojuht Elo Lember kirjeldas, kuidas tal esimene suur projekt uues töökohas läks ning mismoodi OCCO sellele kaasa aitas.

Vaja oli uut hingamist

Kindlustusettevõtte Marshi Tallinna kontoris ei olnud remonti tehtud pea 20 aastat ja kontor vajas. hädasti uuendust. “Siin olid vanad põrandad ja koosolekuruumis kõledad rohelised seinad. Kuna just oli olnud ka koroonaaeg, mis peletas töötajad kodudesse, oli remondi üks eesmärke inimesed tagasi kontorisse kutsuda,” rääkis ettevõtte büroojuht Elo Lember.

Tänaseks on kontor saanud hubase ja kaasaegse ilme ning siin aitasid kaasa sisekujundajad Kristiina Puusepp ja Heinike Luht. Kunagises kõledas koosolekuruumis on nüüd salongilik õhkkond, kus tammepuidust laud ja mõnusad samettoolid. Korda said tehtud ka köök ja tualettruumid, täiesti uue asjana ilmusid kontorisse kõneboksid. “Kuna meil on avatud kontor ja töötajatel palju telefonikõnesid, on boksid väga hea variant kõnede privaatseks tegemiseks.”

Värvidest on kasutatud eelkõige rahulikke mahedaid toone, millesse toovad vaheldust 13 särtsakat maali, mille loojaks Marshi endine finantsjuht Ülle Kruusoja. “Kunstnik käis kohapeal, võttis valiku enda töödest kaasa ja tuli välja, et teosed sobivad kontorisse kui valatult ning annavad palju elu juurde,” kirjeldas Lember ja lisas, et värske ilme säilitamiseks on plaanis maale teatud regulaarsusega vahetada.

Iseseisev küttesüsteem

Kuna kontor asub kesklinnas, kus ümberringi palju kivi ja betooni, taheti tuua siseruumidesse looduslähedust. Nüüd on kontoris lopsakad taimed, mis toovad ruumidesse niiskust ja õhku. Üks peamisi probleeme oligi nimelt ventilatsiooni- ja küttesüsteemiga. Kuna suures kontorihoones oli kütteseadistus vaid maja poolne, muutusid ruumid kuumadel suvepäevadel liialt palavaks ning värskest õhust jäi puudu. “Meil on suured aknad, kust paistab palju päikest sisse, mistõttu soovime ruume suvel ise jahutada ja temperatuuri reguleerida,” selgitas Lember.

Hea koostöö OCCOga

Kuigi projekti läbiviimine oli Lemberi sõnul väljakutsuv, jäi ta nii tulemuse kui projektis osalenud meeskonnaga väga rahule. OCCO aitas tellida ja tuua kohale lauad, toolid, valgustid ja erilahendusmööbli. Lember kiitis OCCO nobedaid mööbli paigaldajaid, kes tegid töö väga kiirelt ja korrektselt: “Isegi kui väljaspoolt Eestit tellitud tooted saabusid oodatust hiljem, kui olime planeerinud, oli mul sellekohane info kogu aeg olemas. Meil vedas kõigi asjaosalistega – nad tegid tööd südamest ja andsid endast parima.”

“Nüüd on meie kontor sedavõrd hubane, et kutsume siia külalisi ja korraldame ka rohkem üritusi. Soovisime, et ka töötajatel tekiks tunne, justkui töötaksid nad koos kolleegidega kodus. Usume, et meil õnnestus see eesmärk täita,” ütles Lember.