Selle aasta veebruaris valmis Workland Fahle unikaalne koostöötamiskeskus, mida OCCO sisustada aitas. Rääkisime Workland Fahle koordinaator Anna Maria Kalviga keskuse sisekujundusest ja melust ning uurisime, miks inimestele seal töötada meeldib.

Kuidas kirjeldate Workland Fahle atmosfääri?

Seda atmosfääri kujundab kombinatsioon ajaloolisest hoonest ja moodsast sisekujundusest. Endise paberivabriku paekivist seinad ja viie meetri kõrgused laed loovad avara ning õdusa ruumi. Julged värvilahendused ja mustrite kasutamine tasakaalustavad industriaalset stiili, luues täiesti unikaalse töökeskkonna.

Kontori keskne koht on suur roosa köök ja kohvikustiilis lounge, mis on kujunenud paljude jaoks lisaks kohtumistele ja vestluste pidamisele ka lemmikuks töötegemispaigaks. Oma osa on kindlasti ka mahedal muusikal ja kohvilõhnal, mis atmosfääri loovad.

Kui palju inimesi ligikaudu iga päev siin töötamas käib?

Fahle Worklandis on töökohti kokku ligi kolmesajale inimesele, aga keskus on suur ja ruumi jagub rohkemgi. Tihedatel töötundidel hajuvad inimesed privaatkontoritesse, koosolekuruumidesse, kõneboksidesse, zen-tuppa ja ka jõusaali.

Kuna maja on suur ja alasid, kus segamatult tööd teha, on palju, siis vahel võib tekkida tunne, nagu majas ei olekski palju rahvast. Samas on hommikuti ja päevase tipptunni ajal kohvimasina juures melu palju ning tore on see, et siis saavad liikmed ka omavahel tutvuda.

Millise valdkonna inimesed kõige enam käivad teil töötamas?

Ühte-kahte valdkonda on raske välja tuua, sest pilt on päris kirju. Meie liikmete seas on nii väiksemate kui ka suuremate tiimidega ettevõtteid, start-up’e ja vabakutselisi. Advokaadibüroodest, turunduse ja IT-ni, finantsvaldkonnast arhitektuuri, tervise ja heaoluni välja.

Millised ruumid on kõige menukamad?

Väikesed privaatkontorid kahele kuni neljale inimesele on alati populaarsed. Aga kui vaadata alade kasutust laiemalt, siis kasutatakse jätkuvalt palju koosolekuruume. Workland Fahle keskuses asub Tallinna kõige unikaalsem koosolekuruum: kunagine paberivabriku betoonist happevann on saanud uue kasutuse nimelt koosolekuruumi näol. Seda meeldib kasutada nii Worklandi liikmetele kui ka ettevõtetele väljaspoolt Worklandi.

 

Väga populaarne on ka lounge’is töötamine, videokõnedeks kasutatakse privaatseid kõnebokse ning üha enam populaarsust kogub ka zen-ruum, kus saab korraks pikutada ja mediteerida. See on varustatud pehme diivani, pleedide ja massaažiaparaadiga. Menukas on ka jõusaal, kus natuke tööpäeva jooksul või järel liigutada.

Millised (sisekujunduslikud) elemendid teile kõige enam meeldivad?

Julgete mustritega vaibad ja täiesti ebatavaliselt värvilised kõnebokside seinad, suured pehmed kollased tugitoolid ja muidugi 50ndate stiilis puuderroosa köök koos roosade külmkappidega.

Milline on teie enda lemmikruum?

Minu lemmikuks on aknaalune kollaste tugitoolidega palminurk. See on heaks vahelduseks, kui laua taga istudes inspiratsioon otsa saab. Mõte lendab seal kohe paremini, eriti kui kõrval on tassike head kohvi.

Millist tagasisidet olete inimestelt saanud?

Sisekujundus ei ole seni veel mitte kedagi külmaks jätnud, tõmbenumbriks on alati roosa köök. Julged lahendused ja avar töökeskkond mõjuvad väga positiivselt – ruumi on palju ning igaüks leiab endale sobiva koha. Välja tuuakse ka kõnebokside rohkus ning jõusaal.