Pikad päevad kontoris võivad tekitada stressi nii vaimule kui kehale, eriti kui sinu töölaud ja -tool seda soodustavad. Kontorimööbel ei ole pelgalt tarbeese, vaid peaks aitama kaasa sinu füüsilisele heaolule ning produktiivsusele. Selgitame, kuidas valida kontorisse mugav ja ergonoomiline mööbel.

Tool, millega vältida seljaprobleeme

Tööpäevadel veedame suure osa ajast istudes, seda eriti kiirematel päevadel, kui töö meid tooli naelutab. “Pikka aega istudes tekib jäikus kaelas, pinge õlgades ja seljavalu, ning neid probleeme võimendab halb kehahoiak,” sõnas füsioterapeut Anton Lossitski.

“Istumisasend paneb meie keha ülemise poole raskuse otse selja lülisamba nimmeosale, seistes jaotub raskus aga puusade ning jalgade vahel ühtlaselt ära,” märkis Lossitski. Seljaprobleemide tekkimise või süvenemise vältimiseks on tähtis kasutada ergonoomilist kontoritooli, mis toetab alaselga ja soodustab head rühti.

Mõistlik on valida tool, mida saab igat pidi reguleerida. Näiteks on peatoega kontoritoolil Every reguleeritav ja sobivas positsioonis lukustatav istme sügavus, lülisamba tugi ning seljatugi. Lisaks saab reguleerida tooli käetugesid, muutes nende kõrgust ning kaugust istmest. Sättides kõik tooli osad enda kehale sobivaks, võid olla kindel, et sinu keha ei jää istudes kangeks.

Hea tooliga tunned end mugavalt ja vabalt ka siis, kui pead sellel istuma pikki tunde. Siiski tuleks meeles pidada, et aeg-ajalt peab end sirutama ning veidi ringi liikuma. “Isegi mõni minut liikumist – kontoris kõndimine, venitamine või kohvi tegemine aitab pinget vähendada,” sõnas Lossitski.

Reguleeritav laud toetab füüsilist aktiivsust

Teine oluline mööbliese on kirjutuslaud. Näiteks myOCCO reguleeritava laua Smart taga saad hoida end füüsiliselt aktiivsena, töötada ka püsti seistes ning mõne aja tagant jälle asendit vahetada. “Meie keha ei ole loodud paigal püsima, mistõttu võib iga asend, mida liiga kaua hoiame, tekitada ebamugavust ja valu,” sõnas Lossitski. “Kui me oma kehahoiakut ei kohanda, võib istudes suurenenud surve tekitada meile mitmeid terviseprobleeme.”

Näiteks väheneb istudes tuharalihaste verevool ja aktiivsus, mistõttu tekivad lihastes hiljem krambid ja valu. “Lisaks põhjustab pikk istumine ka puusapainutajate pinget ja suurenenud survet selgroolülidele, nõrgestab toetavat lihaskonda ja muudab lülisamba vigastustele vastuvõtlikumaks,” selgitas Lossitski.

Nimetatud probleemide vastu aitab seisulaud, mis mitte üksnes ei toeta sinu füüsilist heaolu, vaid suurendab ka produktiivsust. Laua peaks saama sobivaks sättida nii selle taga istumiseks kui seismiseks. Kuna laua Smart reguleerimisvahemik on suur (595–1245 mm, ilma lauaplaadita), saab iga töötaja laua kõrguse paika sättida oma pikkuse järgi – ja seda vaid ühe nupuvajutusega. Premium-laudadel on veel üks põnev lisa – mälufunktsioon, mis salvestab kaks laua kõrguse eelistust. Inimesed on erinevad ja seega on ka parim töölaua kõrgus igaühe jaoks erinev. Tähtsaim on see, et end tööd tehes mugavalt tunneksid.

 

Ergonoomiline ei tähenda igavat!

Reguleeritavad lauad ei pea olema igava valge disainiga – ka nende hulgast saad valida just endale sobivat tooni lahenduse. MyOCCO valikus on näiteks ka mustad ning tammetooni lauaplaadid ning valged, hallid ning mustad lauajalad. Võimalus on valida ka lauaplaat, millel on kaabliava ja kaablirenn, et juhtmed ei oleks pilla-palla ega jääks sind tööd tehes segama.

MyOCCO on OCCO loodud veebipood, mille tootevalikus toetume aastatepikkusele kontorite sisustamise kogemusele. OCCO on sisustanud enam kui 300 rahvusvahelise ettevõtte kontorit, nagu Bolt, Pipedrive, Skeleton Technologies või Mindvalley.

MyOCCO saad soetada kontorimööblit nii kontorisse kui koju. Nii saad töötada mugavalt ka neil päevadel, kui kontorisse ei jõua.