OCCO viimaste sisustustööde üks peidetud pärle asub Tallinnas ajaloolises renoveeritud paekivihoones, kus on end sisse seadnud Eesti kõige kiiremini kasvav IT maja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus ehk TEHIK.

TEHIKu kommunikatsioonijuhi Karilin Engelbrechti sõnul on töö uues kontoris käinud juba pea pool aastat ning selle ajaga on inimesed end juba üsna koduselt tundma hakanud.

“Kindlasti on paljud kodukontori hüvedega harjunud, kuid seetõttu oligi meie jaoks oluline luua just selline keskkond, mis oleks nii mugav ja läbimõeldud, et suudaks kodustele tingimustele konkurentsi pakkuda,” rääkis Engelbrecht.

Uue kontori sisekujunduse puhul oli TEHIKu tööperel selge nägemus. “Võib öelda, et andsime ette küllaltki täpsed suunad, mis meie jaoks olulised on. Näiteks nutikad lahendused, keskkonnasõbralikkus, läbimõeldud planeering ja üldine sobivus meie brändi värvide ning sõnumitega. See tähendab, et soovisime tehnoloogiliselt hästi ja põhjalikult läbimõeldud ruumiplaneeringut, piisavalt palju erineva suuruse ja võimalustega nõupidamisruume ning funktsionaalset mööblit,” selgitas Engelbrecht.

Samuti on kontoris mitmeotstarbeline ja avar puhkeala, kus lisaks köögile ja söögialale on lauajalgpalli ja -tennise lauad, mida saab kasutada ka suurte söögilaudadena. LÄVI sisearhitektuurne lahendus ja OCCO tarnitud sisustus pakuvad seal suurepäraseid võimalusi omavaheliseks suhtluseks, ajurünnakuteks, mõtete vahetamiseks ja kogemuste jagamiseks.

Engelbrechti sõnul realiseeriti ruume sisustades nii mõnedki töötajate unistused. “Enne kolimist tegime töötajate seas nutikate ideede korje, kus kõik said soovi avaldada, mis uues kohas olemas võiks olla. Tahtsime, et meie inimesed saaksid just sellise töökeskkonna, mis nende arengut kõige enam soosib ning kus oleksid loodud kõik võimalused selleks, et iga töötaja tunneks end hästi. Suur ühine puhkeruum oligi üks oluisemaid disainilahenduse lähtepunkte,” märkis Engelbrecht.

“Loomulikult ei saa mainimata jätta esteetilist poolt – soovisime, et ruumid oleks igas mõttes meie tegu ja nägu ning kannaksid edasi meie väärtusi. Kindlasti oli parajaks väljakutseks, et sisekujundus ühilduks ka hoone üldise ilmega – nii said kokku innovaatilised sisekujunduslahendused ja väärikas ajalooline paekivihoone,” rääkis Engelbrecht.

TEHIK soosib hübriid- ja muud paindlikku tööd. “Hetkel on meil töötajaid napid 3 inimest vähem, kui 200 ja töölaudasid majas umbes sama paljudele. Kuna meil on vajadus selle aasta jooksul paarkümmend uut töökohta täita, siis neile enam igapäevast töölauda jaguda ei pruugi ning kasutada tulebki hübriid- või kaugtöö võimalusi,” lisas ta.

“Lisaks soosime jagatavaid laudasid, milles kolleegid omavahel kokku leppida saavad. Otsustasime, et kõik need, kes käivad kontoris rohkem kui kolm päeva nädalas, saavad oma laua, kuna sellisel juhul läheks jagamiste graafiku kokkuleppimine juba liiga keeruliseks. Aeg-ajalt käijatele on meil ka koridorides lukustatavad kapid, kuhu saab näiteks enda klaviatuuri, kohvitassi või sussid jätta, et neid asju ei peaks kaasas kandma, kuid kontoris oleks siiski mõnus.”

TEHIKus on nii üheseid kabinette kui ka suuri, isegi paarkümmend inimest mahutavaid avatud alasid. “Arvestasime seejuures iga tiimi soove ja vajadusi, leides, et kõik peavad saama sellise tööruumi, mis nende arengut kõige enam soosib. Rääkisime maja sees ruumiplaneeringust kuude kaupa,” tõdes Engelbrecht.

“Huvitava detailina võib välja tuua, et meil ei ole laudade all prügikaste, sest istuva eluviisiga kontoritöötajad peaksid võimalusel rohkem liikuma. Lisaks soovime prügi sorteerida ja olla keskkonnateadlikumad – igasse ruumi sorterite muretsemine tundus ebamõistlik. Need asuvad igal korrusel asuvates köökides,” rääkis ta.

Kõik lauad on ergonoomilised ja põhimõttelisest saab töötada nii, et terve maja seisab püsti – ka kõige pikemad inimesed. Samuti on võimalik kasutada laua taga töötamiseks nii kõikuvaid pukke kui ka võimlemispalle, mis tagavad tervise seisukohalt oluliselt paremad tingimused, sest nii nagu füsiterapeudid ütlevad: “Parim asend on järgmine asend!”

TEHIKu kontoris lisavad rohelust ratastel taimekastid, mis parandavad ka akustikat. “Usume, et rohelus teeb rõõmsaks, parandab õhukvaliteeti ja aitab kaasa produktiivsusele ning loomingulisusele. Seega leiabki kontorist 300 erinevas suuruses ja sordis õhku puhastavat taime,” lisas Engelbrecht.

TEHIKust

TEHIK loob erinevaid tervise-, sotsiaal- ja töövaldkonna IT-teenuseid Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas. Keskuse hallata on üle 40 riikliku andmekogu ning erinevaid teenuseid luuakse kogu Eestile – nii otse kodanikele, riigiasutustele kui ka kümnetele tuhandetele tervishoiutöötajatele ja kohalikele omavalitsustele. Tänu keskuse poolt arendatavatele infosüsteemidele liigub erinevate toetuste, hüvitiste ja pensionite näol Eesti inimeste pangakontodele üle kolme miljardi euro aastas. TEHIK on riigis tehnoloogilises mõttes eestvedajaks nii pilvelahenduste ka mikroteenuste osas.