Rahvusvahelise seltskonnaga Mindvalley avas hiljuti Tallinnas uue kontori. Kuna ettevõtte peakontor asub Kagu-Aasia riigis Malaisias, saavad töötajad valida, kas teha tööd troopikas või karge talvega Eestis. Mindvalley globaalsete ürituste juht Laura Viilep ja büroojuht Tuuli Kasemets rääkisid muu hulgas, kuidas loodi töötajatele motiveeriv keskkond koostöös OCCOga ning kuidas argipäeva keskel korraks aeg maha võtta ja lõõgastuda.

Töötajaid 18 rahvusest

Mindvalley asutaja Vishen Lakhiani on pärit Malaisiast, kus asub ka ettevõtte peakontor. Täna elab Lakhiani aga koos perega Tallinnas, kus valmis ettevõtte teine ametlik kontor. Mindvalley Tallinna pesa asub Porto Franco büroohoones ning seal töötab inimesi lausa 18 eri rahvusest, muu hulgas Itaaliast, Venemaalt, Poolast ja mujalt Euroopast, samuti Lõuna-Ameerika riikidest.

Töökeskkond on ettevõttele väga oluline – Mindvalley  peakontor Malaisia pealinnas Kuala Lumpuris on saanud mitmeid rahvusvahelisi auhindu, näiteks on see valitud kaks korda maailma lahedamate kontorite sekka. Esimene tunnustus pälviti 2013. aastal ning teine 2019. aastal.

“Lakhiani on väga hea silmaga – ta peab oluliseks kvaliteetset disaini ning seetõttu on meie kontorid ka võib-olla keskmisest erilisema kujundusega. Meie jaoks on väga oluline, et töökeskkond oleks motiveeriv ja inspireeriv,” ütles Viilep.

Lõuna-Ameerikast Eestisse

Kaks kolmandikku ettevõtte töötajatest on välismaalased, kes on saanud valida, kas liituda Tallinna või Kuala Lumpuri meeskonnaga. Koroonapandeemia tõttu langes paljudel valik Eesti kasuks, sest Malaisia sulges kriisi tõttu riigipiirid ja välistöötajaid enam vastu ei võtnud. Nii näiteks otsustasid Eestisse kolida üks Brasiiliast ja üks Mehhikost pärit töötaja, kes ei saanud Malaisia tööviisat. Nüüd on nad siinse kliimaga juba harjunud ja meie talve isegi nautima hakanud. “Nad on Eesti kliimaga ära harjunud ja oma valikuga väga rahul, välja arvatud võib-olla see, et valgust on siin vähe,” nentis Kasemets.

Uues Tallinna kontoris on kvaliteetsed valguslahendused: ajal mil päevavalgust napib, aitavad seda kompenseerida intelligentsed lambid, kontoris on palju avarust ja päikese poole jääb üks suur klaassein, mille lähedusse inimesed tööpäeval tihti kogunevad.

Kontoripinna valikul lähtuti sellest, et ruumides oleks nii avarust kui õhku ja hoone oleks kaasaegne ning modernne. Oma rolli mängis ka asukoht – Porto Franco büroohoone asub nimelt vanalinna piiril ning kõik vajalik on käe-jala juures. “Mitmed välisriikidest pärit töötajad liiklevad enamasti jalgsi, mistõttu eelistavad nad ka kesklinna ja vanalinna piirkonda,” märkis Viilep.

“Eesmärk oli luua mõnus ja hea keskkond kõigile, olenemata rahvusest,” sõnas Kasemets. “Kujunduses lähtusime eelkõige Mindvalley brändingust ning lisasime särtsakust värvitoonidega.” Brändingu ja särtsakuse soovi aitasid kombineerida OCCO disainerid, et ettevõte saaks brändile omase silmapaistva lahenduse.

 

Kontoris on suur longue, elutuba meenutav ala, mida kasutatakse koosolekuteks, koosviibimisteks ning erinevate ürituste korraldamiseks. See on avatud köögiga ala, kus tehakse nii tööd kui käiakse üksteisega jutustamas või lihtsalt hinge tõmbamas. Teised ruumid on pigem klassikalised: kontoris on ka eraldi koosolekuruumid ja avatud kontori ala, lisaks mõned kabinetid, mis on loodud samuti avatud põhimõttel.

Mediteeri, lõõgastu või tee joogat

Kasemets ja Viilep tõid välja, et ka tihedatel tööpäevadel on tähtis end hetkeks välja lülitada ja lõõgastuda. Selleks on Mindvalley kontoris lausa eraldi ruum, kus võtta hetk endale, pikali visata ja mediteerida. “Oleme teinud koos töötajatega ka ühiseid joogatunde, aga kõigil on võimalus haarata endale sobival hetkel joogamatt, veidi venitada ja lõdvestuda,” märkis Viilep.

Seistes on isegi parem töötada

Et töötajad saaksid enda tervise eest veelgi paremini hoolt kanda, on kontoris reguleeritava kõrgusega lauad ja toolid. Nii mitmedki on aga istumise asemel juba harjunud töölaua taga hoopis seisma. “Minul on kujunenud välja selline rütm, et kui teen kiiremaid tööülesandeid, siis tõstan laua üles ja lahendan need seistes. Kui aga on vaja süveneda, näiteks tegeleda Exceliga või teha analüüse, siis istun jällegi maha. Enam ei kujutagi ette, et veedaksin tööpäevad ainult istudes,” rääkis Viilep.

Neutraalne kombineeriti särtsakate detailidega

Mööbli osas hoiti kontoris neutraalset tooni, aga toodi sisse ka ägedad aksessuaarid ning erksad Mindvalley värvid – need toetavad sisekujunduses ettevõtte brändi iseloomu. Sellisteks elementideks on näiteks lillad mooduldiivanid, mida saab vastavalt vajadusele ümber paigutada. Särtsu annavad ka värvilise kattega suured lillepotid, mis valiti koostöös OCCOga.

OCCO pakkus mugavat lahendust

Kuna kontori põhikontseptsioon oli Porto Franco poolt juba paigas, siis vajati nõu eelkõige mööbli ja aksessuaaride osas, kuidas ruumid täita – ja selleks oli OCCO ideaalne abimees. “OCCO oli hea partner, kellega põrgatada ideid, et mis meie vajadustega kõige enam sobivad. Paljud head ideed tulid nende poolt ning koos leidsime ka eelarve mõttes paindliku lahenduse. Lõpptulemus on just selline, mida ootasime,” kirjeldas Viilep.