Spordiennustuse, kasiino- ja pokkerioperaator Coolbet sai endale hiljuti uue kontori, kus peale tööalade on ka ruumid, mis pakuvad mugavusi ja võimalusi puhkamiseks ja sportimiseks. Uurisime Coolbeti töökoha kogemuse juhilt Merilin Mõttuselt, kuidas kontor valmis ja millised ägedad alad ja elemendid seal on.

Millal kontor valmis?

Alustasime projektiga 2021. aasta sügisel ja kontorisse saime kolida eelmisel suvel. Aga ametlik avapidu oli sügisel – siis sai kõik lõplikult valmis.

Milleks teil uut kontorit vaja oli?

Vana kontor jäi meile kitsaks ja tahtsime lisada kontorisse ka modernsust ning uusi alasid, mis on tänapäeval juba kontorite puhul normaalseks saanud. Kui vanas kohas oli meil ligi 2000 ruutmeetri suurune pind, siis nüüd on veidi üle 3900 ruutmeetri suurune. Töötajaid on märgatavalt juurde tulnud (praegu on umbes 320 inimest) ja tahtsime, et kontor oleks koht, kuhu inimesed tahavad tulla ja siin aega veeta.

Millised alad teil uues kontoris on?

Meil on tööalad, koosolekuruumid, kus tiimid saavad kokku, et plaani pidada. Lisaks on meil kabinetid neile, kes teevad palju kõnesid või üks ühele vestlusi. Meil on ka mängude tuba, kuhu oleme koondanud lõbusama tegevuse. Seal on teistmoodi heliisolatsioon ja akustika seetõttu, et mängimine teiste töötegemist ei segaks.

Kontoris on ka suure riiuliga raamatunurk ja raamatulaenutussüsteem – inimesed saavad sinna raamatuid tuua ja Coolbet ostab neid ka ise juurde. Meil on ka väga populaarseks saanud jõusaal – tore on näha, et inimesed käivad seal enne ja pärast tööpäeva, aga ka lõunapausidel.

Lisaks on kontoris väga suur all-hands-ala, kus on lava, istumiseks suur astmestik ja suur peaköök, kus korraldame üritusi tervele ettevõttele. Lava sai kasutust juba kontori avapeol, mil seal  mängis bänd. Oleme all-hands-ala kohta saanud palju positiivset tagasisidet. See on koht, kus aeg maha võtta. Üks puhkeruum on meil veel – see on joogaruum. Seal saab korraks pikali visata ja omaette mõtiskleda.

Mis stiilis on sisustus?

Sisustus sai valmis koos PIN arhitektide ja OCCOga ja ma arvan, et see visioon, mis meil 2021. aastal tekkis, on täna reaalsuseks saanud. Sisustus on väga mänguline ja voolav, kasutasime Coolbeti värve. Meil on üle viie meetri kõrgused laed ja palju loomulikku valgust. Tänu lagedele oleme saanud palju ruumiga mängida, ruum on jaotatud justkui väikesteks küladeks või osadeks.

Läbi vaipade räägime Coolbeti lugu – nende peal on nimelt aerofotosid meie tururiikide loodusest. Kujutatud on näiteks Eesti raba ja Kanadat, kus jääkamakad kokku saavad.

Üldiselt saab öelda, et sisustus on lihtne – tahame, et oleks palju õhku, ruumi ja valgust. Üks ägedam asi, mis palju tähelepanu saab, on meie esilaud. See on ümmargune ja kaetud valge karvaga.

Kuidas on inimesed paigutatud – kas töötatakse kindla laua taga või on selleks erinevad variandid?

Alad on planeeritud osakondade kaupa ja paljudes osakondades on igal töötajal ka enda koht. Samas on ka selliseid laudasid, kus saab kohta jagada, ja kõigil ei ole konkreetset lauda. Töölauda jagavatele töötajatele on isiklike asjade hoidmiseks väike kapike. Üldiselt saab öelda, et meil on osaliselt vaheseintega eraldatud avatud kontor. Kunagi ei ole keelatud minna teiste juurde istuma, näiteks projektijuhid liiguvad rohkem ringi ning mõnele meeldib ka kott-toolides tööd teha.

Kuidas oli koostöö disainerite ja OCCOga?

Koostöö oli väga hea, kõik soovid, mis meil kliendina olid, said teoks ning kõik osapooled andsid endast parima. OCCO ja PIN arhitektid aitasid valida materjalid ja värvid, mis kõigega kokku sobiks. Projektis on hea kooslus eritellimusmööblist ja tredikast büroomööblist.

Mulle meeldib väga meie mänguderuumi lahendus – kui mööda koridori tulla, siis ei pruugi ühtlase rohelise seina sees märgatagi ust, kust avaneb uus salapärane ruum.

Mis on teie enda lemmikelement või -koht uues kontoris?

Kindlasti see suur all-hands-ala, ja just seetõttu, et meie inimestele meeldib koos käia, üritusi korraldada ja tähistada tähtpäevi. Näiteks ühel lõunal tegi meie tegevjuht seal koos kolleegidega hot- dog’e ja mõni nädal tagasi küpsetas meie IT-osakonna juht kõigile hommikuks kaneelisaiakesi. Lisaks korraldame alas olulisemaid kohtumisi, kus räägitakse ettevõtte strateegiaplaanidest, mõnel teisel päeval on see aga koht, kus korraks maha istuda ning lihtsalt üksteisega jutustada.