Tänavu on ettevõtted pühendunud kontorite uuendamisele, tuues sisse innovaatilisi lahendusi, mis mitte ainult ei soodusta tõhusust, vaid hoolitsevad ka töötajate heaolu ja keskkonna eest. Selles artiklis piilume sisse 2023. aasta kõige silmapaistvamatesse kontoritesse, mis on eeskujuks tulevikusõbralike töökeskkondade loomisel. Kõigi nende kontorite sisutamisel aitas kaasa ka OCCO.

Workland

Workland Fahle atmosfääri kujundab kombinatsioon ajaloolisest hoonest ja moodsast sisekujundusest. Endise paberivabriku paekivist seinad ja viie meetri kõrgused laed loovad avara ning õdusa ruumi. Kontori sisustus lähtub julgetest värvilahendustest ja kirevad mustrid tasakaalustavad industriaalset stiili, luues täiesti unikaalse töökeskkonna.

Töökohti on kokku ligi kolmesajale inimesele, aga keskus on suur ja ruumi jagub rohkemgi. Tihedatel töötundidel hajuvad inimesed privaatkontoritesse, koosolekuruumidesse, kõneboksidesse, zen-tuppa ja ka jõusaali.

Kontori süda on suur roosa köök ja kohvikustiilis lounge, mis on kujunenud paljude jaoks kohtumiste ja vestluste pidamise kõrval ka töötegemisel lemmikpaigaks. Tähtis osa on kindlasti ka mahedal muusikal ja kohvilõhnal, mis atmosfääri loovad.

Coolbet

Coolbet avas uue peakontori Porto Franco keskuses – 324 Eesti töötajale mõeldud 3975 ruutmeetri suuruse büroo. Uued ruumid pakuvad meeskonnale hubast ja koostööd toetavat keskkonda, samuti kavandati need laienemisplaane silmas pidades – et mahutada kuni 400 inimest.

Kontoris on 18 eri suuruse ja stiiliga koosolekuruumi, mida on lihtne kohandada erinevate kasutusviiside jaoks. Lisaks on kontoris all-hands-ala – suur auditoorium, kus kõik töötajad saavad koguneda esitlusteks, osaleda töötubades, tähistada sündmusi ja Cool Labi häkatone. Viimane on iga-aastane üritus, mille eesmärk on edendada innovatsiooni ja mõelda tulevastele arendusprojektidele. Kontorialadele lisati ka mängutuba pokkerilaudade ja pingpongiga, jõusaal ning jooga- ja lõõgastumisruum. 

Bolt 

Aasta alguses läbis Bolti Veerenni kontor OCCO abiga imelise uuenduskuuri – uus kontori sisustus peegeldab suurepäraselt nende erilist töökultuuri. Bolt on olnud üks OCCO suuremaid partnereid ning usaldanud ettevõtet kontorite sisustamisel üle kogu Euroopa.

Creditstar

Rahvusvaheline finantseerimisettevõte Monefit, mis kuulub Creditstar Groupi, avas septembris Porto Franco uhiuues hoones oma uhiuue kontori. Valgusküllase büroo suurtest akendest avaneb vaade Tallinna vanalinnale.

Sisustamisel on lähtutud töötajate soovidest. Lisaks töötsoonidele pakub see ka mõnusaid vaba aja veetmise ning co-working-tsoone. Kontori südameks on suur puhkeala, kus igal töötajal on võimalus leida endale sobiv nurgake, et tööpäeva keskel natuke akusid laadida.

Marsh

Kindlustusettevõtte Marshi Tallinna kontor vajas hädasti uuendamist – seal ei olnud remonti tehtud pea 20 aastat. Nüüd on kontoris hubane ja kaasaegne salongilik õhkkond, mida kujundavad tammepuidust laud ja mõnusad samettoolid. Korda said tehtud ka köök ja tualettruumid, täiesti uute asjadena ilmusid kontorisse kõneboksid.

Värvidest on kasutatud eelkõige rahulikke mahedaid toone, millesse toovad vaheldust 13 särtsakat maali, mille autoriks on Marshi endine finantsjuht Ülle Kruusoja. Kuna kontor asub kesklinnas, kus ümberringi palju kivi ja betooni, taheti siseruumides tunda looduse lähedust.  Seetõttu on kontoris lopsakad taimed, mis toovad ruumidesse niiskust ja õhku.

 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et selle aasta silmapaistvamad kontorid esindavad suundumust keskenduda paindlikkusele, jätkusuutlikkusele ja innovatsioonile. Hea on näha, et ettevõtted on liikunud aina kaugemale traditsioonilistest kontoriruumidest ja pakuvad oma töötajatele loomingulisi ja inspireerivaid töökeskkondi.