Disainimaailma digitaliseeriv OCCO on olnud Eesti sisustusvaldkonna tõeline pioneer, tutvustades siin “võtmed kätte” kontseptsiooni, millega pakutakse ettevõtete kontoritele sisustuse täisteenust. Tänaseks on OCCO oma tegevuspinda laiendanud juba Hollandisse, kuid kuhu ja kuidas soovitakse jõuda aastal 2022? Nendele küsimustele vastab OCCO tiimiga värskelt liitunud rahvusvaheline müügidirektor Ljuboff Kazakov. 

Digitaalne platvorm on valmis maailma vallutama

“Ühelt poolt oleme arendamas digitaalselt platvormi, millel on kasvupotentsiaali muutuda justkui liikumiseks,” selgitab Ljuboff Kazakov, kes toonitab, et seesamune uuenduslik tööriist oli üks põhjuseid, miks ta OCCO tiimiga liitus. Ljuboff Kazakov toob tiimi globaalse kogemuse töökoha konsultandina, disainijuhina ja müügidirektorina, olles töötanud ettevõtetega nagu Steelcase, IBM, Vodafone ja paljud teised. Eelnev tihe koostöö rahvusvaheliste sisearhitektidega toetab Kazakovi eesmärki ehitada kliendikeskne toode, mis lahendab just neile olulisi probleeme parimal võimalikul viisil. 

Digitaalse platvormi näol on tegemist vahendiga, mis on loodud sisearhitektidele, et lihtsustada nende tööd ning muuta kogu tööprotsess targaks ja mugavaks. Täna on ainuüksi Hollandis juba 192 sisearhitekti, kes OCCO poolt välja töötatud süsteemi kasutavad. Tööriist annab võimaluse leida kiiresti erinevaid tooteid ja nende alternatiive. Lisaks saab võimalikult kiiresti informatsiooni toote hinna ja tehnilise info kohta, säästes nii kuni 30% sisearhitektide ajast.

Platvormiga soovib OCCO lisaks Hollandile laieneda järgmise kahe aasta jooksul veel kümnele uuele Euroopa turule. “Ma usun, et see platvorm toob kaasa väikese revolutsiooni selles, kuidas sisearhitektid oma tööd teevad,” selgitab Kazakov. Tänu OCCO poolt arendatud platvormile on võimalus jõuda tuhandete erinevate sisustuskaupade pakkujateni üle kogu maailma. See kõik on tänases aina globaliseeruvas maailmas väga vajalik samm, et inimesed, kes valdkonnas töötavad, saaksid valida veel rohkemate mööbliesemete ning kõige selle vahel, mis ühe projekti sisustuse juurde kuulub.

Iga ettevõtte suurim väärtus on tema inimesed

Teine suund, kuhu OCCO tulevikus veelgi enam oma sihte seab on inimesed, nii töötajad kui partnerid. Kazakovi sõnul on just ettevõttes töötavad inimesed vähemalt sama olulised kui eelpool mainitud digitaalne platvorm. “Päeva lõpuks teed sa äri inimestega, keda saad usaldada ja kellega sa tahad käed lüüa,” selgitab Kazakov, et kindlasti ei tohi äri juures unustada inimfaktorit, sest sellest kõik algab.

“Seega, tegelikult jätkab OCCO suunas, mille oleme juba valinud,” rõhutab Kazakov, kus inimesed mängivad juba täna ettevõtte kasvu juures ääretult olulist rolli.

Ambitsioonika inimesena lisab Kazakov ka, et kui siiani oli Holland esimene välisriik, kuhu oma kontor loodi, siis tulevikuks seatud sihid ei ole kuidagi madalamad ning eesmärgiks on kindlasti järgnevate aastate jooksul tõusta vähemasti Euroopa kui mitte kogu maailma mõistes arvestatavaks partneriks ettevõtetele, kes soovivad oma kontoreid sisustada. “Kuid oluline on alati meeles pidada, et meie töö on muuta arhitektide töö, kes ruume kujundavad, mugavamaks,” lisab ta.