fbpx

Otsing

Postitus   /   August 2020

Sisekujundaja Aurélie Desmas: Eesti kodude disain on otsekohene ja ajatu

Sisekujundaja Aurélie Desmas: Eesti kodude disain on otsekohene ja ajatu

Prantslasest sisekujundaja Aurélie Desmas on elanud ja töötanud nii Prantsusmaal, Londonis kui ka New Yorgis, kuid on hiljuti end hoopis sisse seadnud Eesti suvepealinnas Pärnus ning teeb koostööd OCCO-ga, kes pakub kodude, kontorite ja avalike ruumide terviklikku sisustuslahendusteenust. Särav sisekujundaja jagab värskeid muljeid oma elust Eestis ning täheldusi eestlaste isemoodi kodude  kohta. 

“New York oli omamoodi innustav: see on väga vibrantne ning dünaamiline linn,” räägib Aurélie. New Yorgis lõpetas ta prestiižse Parsonsi disainikooli. “Samas olen ma leidnud inspiratsiooni ka Eesti rahulikust, praktilisest ning looduslähedasest eluviisist. Taoline jätkusuutlik ja mitte priiskav elulaad on mulle juba mõnda aega inspiratsiooniks olnud.” Seega, kui Aurélie Eesti juurtega abikaasa pakkus, et nad võiksid koos Eestisse suunduda, oli ta kohe nõus.

Aurélie kujundatud korter Brooklynis, New Yorgis
Fotod: Brad Stein

Aurélie kujundatud korter Brooklynis New Yorgis Aurélie kujundatud korter Brooklynis New Yorgis

“Eesti kodud on stiililt pigem minimalistlikud,” tõdeb Aurélie, arutledes eestlaste kodusisustuse üle, “minimalistlikes kodudes on aga sisekujundus viimse detailini läbi mõeldud ja see on väga nõudlik stiil.” Aurélie hindabki just Eesti kodude praktilist ning ajatut sisekujundust: “On näha, et inimesed on oma kodude lahendustele palju aega pühendanud ja  mõelnud ka selle peale, kas neile meeldib oma kodu disain ka viie või kümne aasta pärast.” Tema sõnul on eestlaste keskkonnateadlikkus ilmne ka selles, et aina rohkem tehakse korda vanu tööstushooneid. “Minu arvates on kõige huvitavamad projektid just need, kus saad hoonele uue elu anda.” Samas leiab Aurélie, et stereotüüp, et eestlastele ei meeldi sisekujunduses värve kasutada, ei ole päris tõene. “Kuigi eestlased ei pruugi tervet seina erksate värvidega üle võõbata, kaasatakse siiski julgeid värve väikeste detailide, näiteks huvitava keraamika, näol,“ lausub Aurélie.

Aurélie kujundatud loft endises õlletehase hoones Brooklynis, New Yorgis
Fotod: Brad Stein

Kuidas erinevad aga Eesti kodude sisekujundus näiteks Prantsuse ning Ameerika kodudest? “Prantsuse kodude sisekujunduses mängivat suurt rolli vanad, kuid luksuslikud kujundusstiilid ning perekondlikud pärandid,” räägib Aurélie. Seega on tihti näiteks sisekujundaja tööks luua sisustus ümber kindla detaili, mida on peres hoitud sajandeid. Ameerika kodude keskmeks on aga ruumide rohkus. “Miks neil on vaja nii palju erinevaid elutubasid ning puhkeruume — seda ma ei tea,” naljatleb Aurélie. Eestlased on palju kompaktsemad. “Ma proovin hetkel õppida eesti keelt ning see meenutab mulle natuke eesti kodude sisekujundust —  otsekohene. Pole vajadust millelegi üleliigsele!” 

Aurélie kujundatud Tudori stiilis maja New Yorgi lähedal
Fotod: Lauren Zillinger

Hetkel teeb Aurelie koostööd sisustusettevõttega  OCCO, mis pakub sisustuslahendusi ideest kuni teostuseni välja. “Mulle meeldib mu töö, sest kuigi olen vabakutseline sisekujundaja, on mul võimalik töötada ka kontoris ning õppida ja abi küsida oma kolleegidelt ning kogeda mõnusat tiimitunnet.” Samuti on Aurélie’i sõnul oluline,  et ta töötab firmaga, kellel on Eestis juba kõik vajalikud kontaktid, kelleni oleks välismaalasena ise raske jõuda. Samuti hindab ta võimalust teha tulevikus OCCO-ga tööd ka välisturgudel. Praegu töötab Aurélie läbi OCCO näiteks austraallasest Eestis resideeruva kliendiga, kelle unistuseks oli saada Wes Andersoni stiilis korter — heleroosa köögiga! Järgmiseks projektiks on aga ümber disainida villa Pirital. Ühesõnaga, sisekujundaja tööga juba igav ei hakka ja klientide põnevad soovid on sisekujundajale huvitavaks väljakutseks.

OCCO teeb koostööd väga paljude erinevate andekate sisekujundajate ja sisearhitektidega. Kui tunned, et tahaksid luua oma unelmate kodu, aga ei tea, kuidas ja kellega koostööd alustada, siis võta meiega julgesti ühendust! Aitame sul leida õige alguspunkti, sobiva sisearhitekti ning teeme sinu unistused üheskoos teoks!

Tagid

  • disainkorter
  • kodu
  • sisearhitekt
  • sisustamine
  • sisustus

LOE VEEL

Meie
salongid

Tallinn

Maakri 19/2 KAART Külastus eelneval kokkuleppel

Tallinn

Peetri 11 KAART Külastus eelneval kokkuleppel
  • Teie nimi
  • Teie e-posti aadress
  • Teie telefoninumber (valikuline)
  • Sõnum