fbpx

Otsing

Postitus   /   October 2019

OCCO Mesilaspere projekt tervitab uusi ilmakodanikke

OCCO Mesilaspere projekt tervitab uusi ilmakodanikke

Eelmise aasta lõpus, parasjagu jõulueelse sagimise keskel, valmis OCCO heategevuslikul algatusel Pelgulinna Sünnitusmajas uus peretuba. Peretubasid on ettevõtjate toel renoveeritud ka varasemalt, kuid need on piirdunud vaid ühekordsete ettevõtmisega. Seetõttu võtsime enda südameasjaks panna alguse püsivale peretubade renoveerimise traditsioonile Pelgulinna sünnitusmajas ning algatasime Mesilaspere projekti.

Koduselt hubane peretuba

Pelgulinna sünnitusmajas sünnib iga kuu umbes 275 last. Paljud neist veedavad oma esimesed päevad koos vanematega just peretubades, mida hetkel on kokku 16. Kõik toad vajavad aegajalt kohendamist ning pikema perioodi vältel ka põhjalikumat värskenduskuuri ning just sellele OCCO Mesilaspere projekt ka keskendub.

Seda, mida üks pere tegelikult oma esimestel päevadel uue ilmakodanikuga vajab on aastakümnete pikkuse kogemuse põhjal sünnitusmajale teada. Teisisõnu on ostunimekiri enamjaolt paigas, kuid juurde on vaja leida sisustuslahendus, mis oleks ühest küljest funktsionaalne, kuid teisest küljest moodne ja hubane ning et kogu pere saaks end esimestel päevadel hästi tunda.

Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemandusjuht Heli Rannu sõnul on perepalat äärmiselt emotsionaalne koht. “Seal on pere esimesi päevi koos oma kõige värskemate liikmetega ning seal kohtub laps tihti esimest korda vanavanemate ja õdede-vendadega. Mida kodusem on tuba, seda ehedam on meelde jääv emotsioon,” lisas Rannu.

Kontseptsioon “kodu”

Kui alustasime omalt poolt peretoa renoveerimist, võtsime koheselt teistsuguse alguspunkti.  Kui varasemalt oli rõhuasetuseks kaasaegsel ja mugaval haiglakeskkonnal, siis uues kontseptsioonis lähtusime meie eelkõige kodusest keskkonnast.

Õnneks meil on ka pikaajaline kogemus erinevate kodude sisustuslahenduste loomisel, seega eelistasime värvide, viimistusmaterjalide ja sisustuselementide puhul justnimelt neid valikuid, mida inimesed ka oma kodus kasutaksid.

Liitu meiega ja teeme koos head

Mesilaspere projektiga on oodatud liituma kõik inimesed ja ettevõtted, kes tunneksid, et tahaksid üheskoos midagi head ära teha. Olgu selleks siis mööbliga varustamine või raamaturiiuli täitmine põneva lugemismaterjaliga. Kõik koostööd on rõõmuga oodatud, sest teame, et ühisest soovist teha midagi head, koorub välja midagi imelist. Kui see projekt kõnetab sind, siis anna julgelt oma koostöösoovist teada aadressil occo@occo.ee või kirjuta meile Facebooki.

Tagid

  • heategevus
  • pelgulinnaperetuba
  • sisustus

LOE VEEL

Meie
salongid

Tallinn

Maakri 19/2 KAART Külastus eelneval kokkuleppel

Tallinn

Peetri 11 KAART Külastus eelneval kokkuleppel
  • Teie nimi
  • Teie e-posti aadress
  • Teie telefoninumber (valikuline)
  • Sõnum